Kamyk Radzymin MTB Team

Jeśli ferie - to na sportowo z Kamykiem!

Podczas pięciogodzinnych spotkań dzieci miały okazję zażywać dużo ruchu. Dzień rozpoczynał się od zajęć na sali gimnastycznej, codziennie były zabawy na dworze oraz treningi rowerowe dla adeptów klubu kolarskiego. Pierwszego dnia zostały ustalone zasady, które obowiązywały na wszystkich zajęciach. Dzieci miały okazję rozwinąć swoje zdolności kulinarne podczas przyrządzania zdrowych i pysznych przekąsek. Były przeprowadzone również pogadanki, pozorowane scenki oraz wyświetlane krótkie filmy edukacyjne na temat zdrowego żywienia, znaków drogowych i bezpieczeństwa na drodze.

Największą atrakcją był dzień spędzony z Burmistrzem Radzymina Krzysztofem Chacińskim. Burmistrz poświęcił wiele czasu, aby pokazać dzieciom urząd i opowiedzieć na czym polega jego praca.

Dużo wrażeń dostarczyło także spotkanie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin. Podczas warsztatów dzieci zobaczyły żywe sowy (płomykówkę i puchacza), zagrały na instrumentach klawiszowych oraz zwiedziły bibliotekę wraz z czytelnią.

Bardzo dziękuję dzieciom i rodzicom za wspólnie spędzony czas.

Duże podziękowania składam wolontariuszom: Małgosi Kramskiej, Maćkowi Dorszowi oraz Patrykowi Wojciechowskiemu.

Dziękuję panu dyrektorowi Krzysztofowi Czubie za udostępnienie pomieszczeń szkolnych, Marcinowi Grucy za możliwość spędzenia Dnia z Burmistrzem oraz Karolinie Grucy za przybliżenie dzieciom zasad bezpieczeństwa na drodze.

Joanna Surdyk
Prezes Fundacji Kamyk